Чому в конденсаційному котлі такий важливий матеріал теплообмінника?

Конденсаційні котли останніми роками є найбільш популярними при установці опалювальної системи. Ці котли мають деякі конструктивні особливості, завдяки яким у них є маса переваг. До таких особливостей відноситься теплообмінна поверхня з нержавіючої сталі, дуже широкий діапазон модуляції, а також невеликі викиди шкідливих речовин в атмосферу і високий нормований ККД.
Завдяки цьому конденсаційний котел у всіх діапазонах потужності працює в економічному режимі, не вимагає великих витрат на обслуговування, практично не впливає на навколишнє середовище, а також витрачає мало палива і безшумно працює. Крім того, конденсаційні котли естетично та сучасно виглядають і займають дуже мало місця.
При роботі конденсаційного котла від димових газів відбирається максимально можлива кількість тепла та їх температура падає нижче за точку конденсації водяної пари (53°С за нормальних умов). При цьому на теплообміннику починає випадати конденсат водяної пари, який дуже агресивний до металу. Якщо теплообмінник не сконструйований спеціальним чином із матеріалу, стійкого до цієї агресії, працювати такому котлу недовго.
Що ж за страшний конденсат утворюється під час роботи котла, запитаєте ви? Адже, здавалося б, що там може бути, окрім водяної пари? Справді, пара є. Однак присутні і димові гази, які у поєднанні з водою, що утворюється з пари, породжують вугільну та сірчану кислоту

Конденсаційні котли Viessmann – як завжди, найкраще рішення.

У Європі на сьогоднішній день існують лише 3 виробника теплообмінників для конденсаційних котлів і продукція Viessmann, як і завжди, кардинально відрізняється на краще від продукції конкурентів.У загальному випадку теплообмінники сучасних конденсаційних котлів зазвичай виготовляються з алюмінію (а точніше – із силуміну, сплаву алюмінію із кремнієм) або з нержавіючої сталі. Незважаючи на меншу вагу алюмінію і більшу теплопровідність, котли з силуміновими теплообмінниками все ж таки не дуже надійні через теплообмінники, нестійкі до кислотного конденсату, що утворюється при роботі котла.
Сірчана кислота змушує алюміній корозувати та утворювати осад: сульфат алюмінію та гідроксид. Ці опади засмічують теплообмінні поверхні та заважають конденсату стікати, внаслідок чого зменшується ефективна площа теплообміну. Результатом цього є зниження ККД котла і зменшення його експлуатаційної надійності. Чистити труби сучасного котла дуже важко, т.к. доступ до них обмежений, причому для очищення потрібні спеціальні інструменти. Після кожного такого миття зовнішній шар алюмінієвого теплообмінника “з’їдається” і теплообмінник котла поступово витончується… доти, доки він не прогорить. А теплообмінник – це основа будь-якого котла, найважливіша та найдорожча його деталь.


Теплообмінник з алюмінію (силуміну) зліва та теплообмінник котла Viessmann з нержавіючої сталі 1.4571 праворуч під час експлуатації конденсаційного котла.
Нержавіюча сталь набагато краще переносить вплив конденсату, що істотно збільшує термін роботи обладнання. На нержавіючу сталь теплообмінника котла Viessmann сірчана кислота діє далеко не так агресивно, як на алюміній, тому не відбувається корозії і конденсат безперешкодно стікає, не знижуючи ефективності його роботи.


Однак слід звернути увагу, що такою стійкою до корозії може бути не кожна нержавіюча сталь. Тільки сталь, у складі якої є нікель, титан, хром, молібден тощо, може вважатися придатною для конденсаційного казана. Для виготовлення теплообмінників казанів Viessmann використовується виключно сталь марки 1.4571. Спеціально розроблений і вироблений Viessmann для власних конденсаційних котлів серії Vitodens під назвою Inox-Radial є неперевершеним зразком німецької якості та дає гарантію довгої та бездоганної роботи найдорожчої деталі котла.У салоні є зразки теплообмінників (зрізи) для конденсаційних котлів різних виробників. Якщо Ви зупинили свій вибір на конденсаційному котлі, то перед покупкою рекомендуємо Вам зайти і переконатися самостійно в тій величезній різниці, яка відокремлює якість теплообмінників Viessmann від теплообмінників конкуруючих фірм. Не купуйте кота у мішку.