Як бути, коли у заміському будинку необхідно поміняти чи відремонтувати трубу, але не знаєте її діаметра? Як не помилитися у розмірі та що сказати продавцю при покупці?

Звичайно, найпростіше скористатися спеціалізованим вимірювальним інструментом, але в майстерні домашнього майстра не завжди є напоготові такі пристрої. Тому постає питання, як визначити діаметр труби підручними засобами?

Спочатку розберемося, які бувають діаметри труб. Існують два основних типи розмірів: метричний та дюймовий. У імпортних труб зазвичай діаметр у дюймах. Крім того, зовнішні параметри вказуються в метричній системі, внутрішні – в дюймовий

Для того щоб перевести розміри в дюйми, що часто застосовуються, потрібно помножити значення на 0,398. І навпаки, щоб перевести вказані у специфікаціях (особливо на трубах імпортного виробництва) дюйми в сантиметри, діаметр у дюймах потрібно помножити на 2,54. Найпопулярніші діаметри труб:

1/4 — 8 мм

3/8 — 12 мм

1/2 — 15 мм 

3/4 — 20 мм

1 — 25 мм

1 1/4 — 32 мм 

1 1/2 — 40 мм 

2 — 50 мм 

Найпростіше виміряти діаметр за допомогою паперового шаблону. Відміряємо на папері метричні розміри труб, наприклад 15, 20 та 25 мм. Робимо надрізиНадягаємо папір на трубу. Чи підходить виріз у 20мм? Отже, перед нами труба ¾ дюйма
Можна зробити шаблон з усіма поширеними діаметрами і користуватися при покупці труби, так ви напевно не помилитеся з розмірами.