Термомодернізація житла як спосіб економити на тарифах

Зростання вартості енергоносіїв – неминуча реальність. У разі підвищення вартості енергоносіїв зростає плата за опалення, гаряче водопостачання, електропостачання та інші послуги, які ми отримуємо як мешканці багатоквартирних будинків.

Сьогоднішні реалії України такі: значне зростання ціни на газ, зростання комунальних тарифів завдають сильного удару по сімейному бюджету.

У кризових умовах ми починаємо шукати методи економії.

На цій хвилі активізуються виробники та продавці всіх продуктів та рішень, які так чи інакше можна віднести до енергозберігаючих. Ринок насичений різними пропозиціями щодо утеплення та енергозбереження будівель. При цьому серед рішень можна зустріти як якісні, так і такі, що не відповідають будівельним нормам. Тому перша рекомендація – будьте уважні та довіряйте лише виробникам та товарам з високою репутацією. Не соромтеся перевіряти ще раз запропоноване на предмет відповідності будівельним нормам. Це – перший крок в економії та турботі про свій комфорт та здоров’я.

Друга та особливо важлива рекомендація: знайте, що утеплення будинку не дає економії тепла та сімейного бюджету! Його дає лише регулювання! Зверніть увагу: при нерегульованій опалювальній системі утеплення створює ефект термоса. І коли стає спекотно, мешканці відчиняють вікна та випускають дороге тепло (а разом із ним і свої гроші) на вулицю.

То що таке ця рятівна «термомодернізація будівлі», як її здійснити, з чого починати?

Термомодернізація – це комплекс заходів щодо утеплення будівлі та модернізації інженерних систем з метою приведення у відповідність до сучасних вимог щодо енергоефективності.

Етапи проведення термомодернізації

Модернізація системи опалення складається з наступних етапів. Це –

1) модернізація теплового пункту, яка дозволить знижувати чи підвищувати температуру теплоносія у системі опалення всього будинку залежно від погодних умов;

2) балансування системи опалення, яка дозволяє зняти проблему нерівномірного розподілу тепла по стояках (у будинку стояки, що знаходяться ближче до джерела тепла, перегріваються, а ті, що знаходяться далі, недогріваються);

3) встановлення радіаторних терморегуляторів, що дозволяє у кожній квартирі та кожній кімнаті створити свій мікроклімат (наприклад, у спальні підтримувати постійну температуру 21 С, а у дитячій 24 С).

Кожен захід дає свій ефект зниження споживання тепла, як показано на малюнку.

Як видно на першому малюнку, одним із найменш витратних та найбільш ефективних заходів є встановлення радіаторних терморегуляторів.

Приклади автоматичних регуляторів температури повітря у приміщенні

На завершення хотілося б підкреслити, що величезний потенціал економії перебуває не тільки в технічних рішеннях, які вже існують і довели свою ефективність, а більшою мірою – мотивації економити і нашої споживчої свідомості.