15 фактів про теплу підлогу, які вам потрібно знати

Факт 1: Водяна тепла підлога піднімає рівень підлоги за рахунок діаметра труб – 20 мм плюс товщина стяжки не менше 5 см.

Нагрівальні мати можна укласти в шар плиткового клею – і товщина підлоги за рахунок системи підігріву не збільшиться.

Факт 2: Коли потрібно обігріти велику площу, таку як заміський будинок, водяна тепла підлога вигідніша, оскільки вона практично не витрачає електрику. Гаряча вода пересувається від колектора трубами за допомогою насоса, а на зміну температури повітря електроенергія не витрачається.

Факт 3: Якщо ви живете в квартирі, то без погодження з обслуговуючим будинком підключити водяну теплу підлогу неможливо. Вода із загального стояка, проходячи через труби теплої підлоги, віддає тепло і надходить до сусідніх квартир частково охолодженої. Тиск у загальній системі знижується. Можна змонтувати водяну підлогу у місті лише у нових сучасних будинках, у яких будівельники передбачили окремий стояк спеціально для цієї мети. З електричною теплою підлогою ніяких труднощів не виникне.

Факт 4: Якщо водяна підлога підключена до централізованого опалення або опалювального котла, то температура теплоносія від вас не залежить. Навіть якщо є окремий стояк та терморегулятор, миттєво змінити нагрівання не вийде, температура води змінюватиметься поступово. Інфрачервона тепла підлога реагує швидше на нові налаштування. Деякі моделі мають функцію саморегуляції, завдяки якій економніше витрачається електрика – зі зростанням температури підлоги знижується споживана потужність.

Факт 5: Знайти та відремонтувати пошкоджену ділянку електричної теплої підлоги простіше, ніж знайти та усунути пошкодження водяної підлоги. Несправна ділянка кабелю, на якій відсутня напруга, фахівець може знайти швидко та з великою точністю. Щоб замінити шматок дроту, не потрібно буде розкривати всю підлогу. Якщо пошкоджена труба, місце протікання знайти непросто. Щоб полагодити систему підлогу доведеться розбирати.

Факт 6: Тепла підлога без теплоізоляції однаково обігріває і вашу кімнату, і нижню квартиру чи підвал. Щоб не витрачати енергію марно, нижнім шаром теплої підлоги обов’язково прокладається теплоізоляція. Під тонку теплу підлогу теплоізоляцію не встановлюють через вимоги будівельної документації до міцності підлог — її кладуть лише вниз під шар стяжки. У разі втрати тепла вниз будуть незначні, оскільки стяжка його затримуватиме.

Факт 7: При виборі системи підігріву підлоги враховуйте, що підлога, покрита плиткою, ефективніше обігрівається. Ідеальна тепла підлога під лінолеум, ламінат (тонкі матеріали) – термоплівка. Під паркет встановлювати теплу підлогу не рекомендується, вона може пересохнути від нагрівання. Під товстий ковролін недоцільно (тепло до ваших ніг навіть не дійде).

Факт 8: З хорошим покриттям для підлоги під дією теплої підлоги нічого не трапиться. Дешевий неякісний лінолеум навіть за такого невеликого нагрівання може деформуватися і почати пахнути.

Факт 9: Не варто укладати теплу підлогу по всій площі кімнати, по-перше недоцільно гріти підлогу там, де стоїть шафа, диван або лежить килим, по-друге знаходження нагрівальних елементів під меблями може призвести до їх поломки через перегрівання, а це – не гарантійний випадок.

Факт 10: Після встановлення теплої підлоги у вас повинен залишитися на руках план його розташування.

На схемі укладання повинні бути нанесені лінії проведення кабелю, відстані до стін, розташування сантехнічного обладнання, місцезнаходження муфт. Якщо складалася попередня схема, можна остаточні позначки робити на ній. А якщо ні, то вам знадобиться металошукач, щоб точно визначити ділянки, де не можна свердлити підлогу, встановлювати предмети меблів або нову сантехніку.

Факт 11: Не можна укладати ту саму систему підігріву в приміщеннях з різними температурними умовами. Підігрів підлоги у спальні та на балконі потрібно влаштовувати індивідуально. Бажання заощадити та змонтувати єдину систему не приведе ні до чого доброго. Подовжити провід і збільшити площу вже покладеної теплої підлоги теж не можна. Тому розраховуйте потужність підлоги для кожного приміщення окремо.

Факт 12: Не можна укладати інфрачервону теплу підлогу “мокрим способом” – її основа боїться агресивного середовища, такого як: лужне середовище плиткового клею або цементно-піщана суміш.

Факт 13: Для дитячої, вітальні, спальні слід використовувати електричну теплу підлогу на основі двожильного кабелю. Для балконів, санвузлів, коридорів можна використовувати одножильний кабель.

Електричні кабелі теплої підлоги створюють електромагнітні поля. Але рівень випромінювання невеликий. Крім того, в конструкцію кабелю входить шар екрануючого обплетення. Завдяки їй випромінювання одножильного кабелю майже в 60 разів менше від допустимого

Двожильний кабель, який рекомендується до встановлення в кімнатах, де постійно знаходяться люди, має рівень випромінювання в 300 разів менший за допустиму величину. Тому він цілком безпечний.

Факт 14: Вихід з ладу термодатчика – одна з найчастіших неполадок. Якщо датчик буде намертво залитий цементом, підлогу доведеться розкривати. Цього легко уникнути. якщо заздалегідь помістити датчик у пластикову гофру і розміщувати близько до стіни в непомітному кутку. Тоді навіть після остаточного оздоблення підлоги датчик можна буде спокійно вийняти і, якщо треба, замінити.

Факт 15: Заливати підлогу потрібно відразу після укладання кабелю, а включати теплу підлогу можна не раніше ніж через місяць, щоб стяжка встигла висохнути природним шляхом. При укладанні теплої підлоги використовують суміші, які призначені для цієї мети. Шукайте на упаковці призначення та термін сушіння.

Категорії: