5 простих порад як економічно обігріти дім

Порада 1: опалювати приміщення необхідно рівномірно, а залежно від потреб 

Однією з головних рекомендацій є правильне прогрівання приміщення. Температура комфорту в приміщенні зазвичай знаходиться в межах від 20 до 22 градусів за Цельсієм. Така температура дозволяє витрачати розумні кошти на опалення та надовго забезпечує стабільну температуру у приміщенні.

Із приміщенням кухні інша ситуація – тут температуру краще тримати в межах 18-19 градусів. Причина у плиті чи духовці. Вони дають додатковий обігрів приміщення, тому ці приміщення можна обігрівати трохи менше.

advice2.jpg

У спальні зазвичай немає додаткового джерела тепла, але під час сну люди все одно ховаються ковдрою або покривалом, тому температуру так само можна тримати в межах 18-19 градусів. А ось дитячі та ванна повинні прогріватись трохи сильніше, особливо коли діти ще маленькі.Підіб’ємо підсумок: не кожна кімната повинна обігріватися однаково. І пам’ятайте! Зниження температури на 1 градус – це зменшення оплати для вас на 6%.

Порада 2: Звільніть батареї 

Продовжимо. Часто люди ставлять меблі поруч або перед обігрівальними приладами. Це іноді зручно, але таке розташування не дозволяє повітря нормально циркулювати у приміщенні.

Advice3.png

Якщо немає можливості переставити меблі в інше місце, просто відсуньте її від батарей мінімум на 20 сантиметрів. Це правило справедливо для штор і фіранок. Якщо вони частково або повністю затуляють батареї, енергії для обігріву приміщення потрібно більше. Краще розсунути їх чи вкоротити.

Порада 3: чищення батарей 

А це правило дуже часто пропускають взагалі. Пил з’являється не тільки на шафах та полицях, а й на батареях. Це не тільки неестетично, а й зменшує потужність нагрівальних приладів.

Пил стає деякою теплоізоляцією, яка знижує ефективність опалення. Більше того, вона негативно впливає на мікроклімат приміщення, що може призвести до погіршення самопочуття алергіків. Для чищення проміжків у пластинчастих радіаторах краще використовувати спеціальну щітку.

Порада 4: правильне опалення у вашу відсутність

Однією з важливих рекомендацій є методика опалення приміщень за вашої відсутності. Багато хто відключає опалення на час від’їздів. Це і зрозуміло, здається логічним бажання заощадити гроші та енергію, але ефект виявляється, на жаль, протилежним.

Advice5.png

Тому що будинок, який довго не обігрівається, – вихолоджується, а потім потрібно досить багато енергії, щоб його знову прогріти. Існує навіть загроза появи цвілі. Тому фахівці рекомендують залишати приміщення на обігрів на низькій потужності.

Advice6.png

За тривалої відсутності мешканців достатньо лише 12 градусів для того, щоб будинок не став зовсім холодним. Якщо ви виїжджаєте тільки у вихідні, краще залишити в будинку температуру близькою до 15 градусів.

Порада 5: правильне провітрювання

До правильного опалення, звичайно, відноситься і правильна вентиляція. І це стосується не лише кухні, на якій готують їжу, та виділяється багато вологи. Одна доросла людина “випаровує” щодня кілька літрів води. А якщо у сім’ї четверо людей, то обсяг вологих випарів уже значний.

Advice7.png

Для уникнення цвілі провітрювати приміщення потрібно тричі на добу. Часто люди думають, що якщо вікно прочинене на невелику ширину, вони втрачають менше тепла – це помилка.

Advice8.png

Найбільш ефективними є швидкі провітрювання з широко відкритими вікнами. Для цього достатньо лише 5 хвилин.

advice9.jpg

В осінній період, коли температура ще не падає нижче за нуль, можна залишати вікна відкритими для провітрювання і на 10-15 хвилин. Взимку – на час від 4 до 6 хвилин. Звичайно ж, якийсь об’єм тепла буде втрачено, але меблі, стіни, підлога та стеля не встигнуть остигнути за цей час і їх не доведеться зігрівати знову. Якщо виходить, краще відкрити вікна з протилежних боків будинку чи квартири та влаштувати невеликий протяг. У ці моменти енергію батарей слід зменшити до мінімуму. Як не дивно, але правильне провітрювання – це основа правильного опалення. Воно знижує загрозу появи цвілі в будинку і випромінює якість повітря в самому приміщенні.

Категорії: